Chemický peeling                                                  

Chemický peeling je korektivně dermatologická metoda, které se používá zejména k léčbě projevů stárnutí kůže a k léčbě akné. Principem metody je aplikace zpravidla ovocné kyseliny ve vysoké koncentraci na ošetřované partie kůže.

Chemický peeling využívá některé chemické vlastnosti určitých látek k odloučení nejpovrchnějších částí pokožky. Na kůži se aplikují nejčastěji ovocné kyseliny (např. alfa hydroxylová kyselina, získávaná převážně z cukrové třtiny), které naruší kůži do určité požadované hloubky. Po ošetření následuje regenerace pokožky a škáry, nová kůže je hladší a kvalitnější. Je to proto, že obnova kožních buněk se zrychlí, zlepší se kvalita elastických vláken, zlepší se hydratace kůže (zvýší se vazebná kapacita pro vodu), sníží se produkce mazu a upraví se abnormální rohovění. Nezanedbatelným účinkem chemického peelingu je i efekt antioxidační.

Chemický peeling je nejvhodnější provádět na podzim a v zimě, tj. před prvním jarním sluncem.

Nejlepších výsledků lze metodou chemického peelingu dosáhnout u mastné pleti, akné a u změn předčasného stárnutí kůže vlivem slunečního záření (tzv. "photoaging"), konkrétně lze tuto metodu použít k:

  • zlepšení stavu mastné pokožky, např. u akné,
  • zmenšení velikosti pórů, 
  • zlepšení stavu jizviček po akné nebo neštovicích,
  • zjemnění povrchu pokožky,
  • vypnutí pleti,
  • vyhlazení jemných povrchových vrásek,
  • zvýšení hydratace a pružnosti kůže,
  • barevné sjednocení pleti,
  • vyjasnění stařeckých skvrn a jiných změn pigmentace (např. melasma).
 
      CO VÁS PŘI OŠETŘENÍ ČEKÁ:
 

Chemický peeling řady Mesosystem nabízí celou řadu jednotlivých kyselin nebo koktejlů (nejčastěji hydrokyselin) ve formě roztoku a záleží jen na tom, co Vaše pleť právě potřebuje. Slouží k vyhlazení jemných vrásek, k projasnění a omlazení pleti, redukci jizev. Chemický peeling je vhodný i pro citlivou či aknózní pletˇ, jeho působení na pleti je 3 - 5 minut.

Celkové ošetření trvá asi 60 minut a obsahuje velmi pečlivé odlíčení, nanesení chemického peelingu štětcem, omytí vodou, neutralizaci, koncentrované sérum v ampuli, masku určenou po ošetření chemického peelingu a na závěr se aplikuje ochranný krém s SPF 50. Veškeré produkty jsou z ucelené řady určené pro ošetření chemickým peelingem.

Péče po ošetření:                                                                                                                           Po dobu aplikace se nesluňte, nenavštěvujte solária. Při pobytu venku (i na horách) chraňte pleť SPF 50. Pečujte o svoji pleť doporučenými kosmetickými přípravky 

 

Chemický peeling je při dodržení správného postupu u správné diagnózy velmi účinnou léčebnou a korektivní metodou, která mnohdy může nahradit jiné, mnohem finančně nákladnější ošetření (např. ošetření lasery). Jindy je metodou, která se hodí na mírnější projevy předčasného stárnutí pleti, kdy zákrok laserový ještě není nezbytný. Chemický peeling má tedy své nezastupitelné místo v komplexní terapii, nejlépe je jej používat vedle řady dalších metod (např. implantáty do kůže, omlazení kůže lasery, botulotoxin apod.).

Toto ošetření má opravdu úžasné výsledky ! 

Omládněte, zbavte se jemných vrásek, jizviček i pigmentových skvrn.

Přijďte, vyzkoušejte a uvidíte sama 

Objednat se můžete na číslo 733 663 967

 

 

 Cena: 1200 Kč